O blogu

Użyteczność Publiczna zajmuje się obecnością instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych w internecie. Opierając się na metodologii User Centered Design, zwracamy szczególną uwagę na dostosowanie ich stron internetowych do potrzeb użytkowników.Chcemy promować pozytywne przykłady oraz pomagać w ulepszaniu tych serwisów, by były prostsze i bardziej przyjazne dla obywateli.

Główną treścią bloga są, krótkie mini-audyty, przygotowywane przez badacza użyteczności oraz komentowane przez projektanta interakcji. Dzięki czemu teksty opierają się zarówno na wiedzy naukowej, jak i na długoletniej praktyce projektowej.

Dodatkowo na Użyteczności Publicznej przeczytać można wywiady z autorami interesujących rozwiązań z zakresu administracji oraz działalności publicznej, które związane są zarówno z internetem, jak i ze światem realnym.

Eksperci publikujący na blogu są również twórcami projektu Administrada – badania stron polskich urzędów. Więcej o tej inicjatywie można przeczytać na stronie www.administrada.pl.